MARVEL Cloak & Dagger (2018- )

Marvel’in aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Cloak & Dagger ilk 6 bölümü yayınlandı ve tepkiler olumlu yönde. Dizinin konusu ise şöyle; Tyrone “Ty” Johnson (Cloak) ve Tandy Bowen (Dagger), New York’a kaçarken tanışmış iki gençtir. Tyrone, 17 yaşında Boston’da yaşayan, polisin soygun yapıyor zannederek yanlışlıkla en iyi arkadaşını öldürmesiyle yaşadığı tramva sonucu New York’a kaçan bir gençtir. Tandy ise süper model olan annesinin ilgisizliğinden bunalmış ve başka bir şehirde yeni bir hayat kurmak istemektedir.

Bu noktaya kadar iki gencin de süper gücü yoktur. Bu noktadan sonra hikaye bu iki gencin süper güçlerini kazanmasını ve Cloak & Dagger olmalarını anlatıyor. Inhuman’lar gibi Terregen taşının etkisiyle güçlerini kazanmalarına benziyor ama aynısı değil. Özellikle Cloak’ın güçlerinin arkasında başka bir şey var.

Kısa tanıtımı böyle, açıkçası ben diziyi sevdim, yavaş ilerlediğine dair eleştiriler var ama konuyu derinlemesine işledikleri için böyle yavaş gidiyor olduğunu düşünüyorum. İzleyen arkadaşlar, siz nasıl buldunuz?

Çok farklı bir dizi, klasik Marvel aksiyon dizisi sanıyorsanız yanılırsınız, aksiyon neredeyse yok. Ama konuların işleniş sırası ve tarzı çok hoş. Sevdim ben bu dizisi :slight_smile:

Bir de Cloak şu gücünü tam anlamıyla kullanmayı öğrenebilse daha bir datlu olacak :slight_smile:

6.bölümü efsaneydi bence. Dizi gittikçe ısınmaya başladı.

@Nilli nin önerisiyle izlemeye başladım. İlk bölümlerde hikayeyi oturtmaya çalıştıkları için yavaş bir kurgu akışı var, buraları atlatabilirseniz kendisini izlettiriyor.

Ben sadece iki-üç bölümü izleyebildim ama çok da fena değildi. Umarım ilerideki sezonlarda biraz daha kaliteli bir hale gelebilir de izlerken daha çok keyif alırız.

Sezonu sonunda bitirebildim. Açıkcası beklediğimden daha iyi bir ilk sezon oldu. Bu kadar yavan iki karakter daha kötü anlatabilirlerdi.

Tek “cidden yok artık” dediğim tek yer, bu orijin hikayesini çok uzun tuttular. 4 bölümde anlatabilecekleri şeyler için 10 bölümü heba etmişler.