Hangi animeleri takip ediyorsunuz?

Editörlerimiz onaylarsa anime bölümü için böyle bir şey düşündüm. En son hangi animeyi takip ettiğimizi belirtebiliriz. Böylece anime izlemek isteyenlere bir rehber olabilir.

Takip ettiğiniz animeleri paylaşırken aşağıdaki üç kurallara dikkat etmenizi rica ediyorum. (Madmartigan)

• myanimelist.net sitesinden ilgili animeyi bulup linkini tarayıcıdaki linklini kopyalayıp buraya yapıştırıyorsunuz ve altına kısa bir yorum yazıyorsunuz
  • ve 10 üzerinden bir puan veriyorsunuz.
    *Eğer birden fazla anime paylaşacaksanız aralarına çizgi çekmenizde fayda olabilir. “-----” eksi tuşuna birkaç defa basarak ara çizgi oluşturabilirsiniz.

Benim en son izlediğim anime ve puanlarım şöyle.

Anime ile ufacık bir alakası olan birisinin One Piece’i bilmemesine imkan yok. Uzun uzun One Piece ne açıklamayacağım. Özellikle son arc olan “Whole Cake Island Arc” animeyi zirveye taşıdı. En son 843. bölümünü izledim. Luffy vs Big Mom uzun süredir beklediğimiz bir şeydi. Ama bu kadar harika olacağını düşünmüyordum. One Piece’in belki de en iyi Arc’ını izliyoruz.

Puanlım 10/10… özeliikle bu son bölümler için

En son üniversitede izlemiştim. Tekrardan başladım. Cowboy Bebop’ı ne kadar övsek az, bir anime başyapıtı. Yıl 2071 ve insanlık uzayda kolonize olmuştur. Baş karakterimiz Güneş Sistem Polisi Spike Spiegel izlediğim onlarca anime içindeki en karizmatik , anti kahraman karakterin başında geliyor. Şu ana kadar izlemeyen varsa ilk işi izlemek olsun. Çok şey kaçırıyor kesinlikle.

Puanım: 8.5/10

GTO’yu uzun süredir izlemek istiyordum ama bir türlü şansım olmamıştı. Henüz 3 bölüm izledim ama gözlerimden yaşlar gelerek izliyorum. Lise döneminde okulun ve şehrin en belalı tipi olan Onizuka, yarı zamanlı olarak bir lisede öğretmenliğe başlar ama girdiği sınıf onun dönemindeki kadar yıkık ve belalı öğrencilerden oluşmaktadır. Bu çocukları oldukça iyi anlayan Onizuka onları doğru yola çevirip hayatlarını değiştirebilecek belki de tek insandır. İnanılmaz bir anime.

Puanım: 9.5/10

İzlediğim en güzel anime filmlerinden birisi oldu. Özellikle duygusal ama doğaüstü anime seviyorsanız bayılacaksınız. İki kişi arasındaki duygusal bağın ne şartlarda dahi engellenemez olduğunu anlatan sıcacık bir anime.

Eksi tarafı: Yavaş akan bir kurguya sahip, duygusal yanını çok hızlı işlemekle birlikte, doğaüstü tarafının gelişme bölümüne çok yavaş geliyor.

Puanım: 7/10

İzlediğim ilk ve şu ana kadar beğendiğim tek anime. İzlemesi gerçekten keyifli bir dizi. Hala devam ediyor ve ben de geçen hafta güncel oldum. Yeni bölüm öyle bir heyecan ile bekliyorum ki ben de şaştım kaldım.
Brandon Sanderson’dan Steelheart’ı beğendiyseniniz var ise çok iddialıyım buna da bayılacaksınız. Tabii ki ufak hataları falan var ama diziyi izlerken hepsi uçup gidiyor. Çok sürükleyici ve adrenalini yüksek bir dizi.
Benim naçizane puanım: 10/10