Drizzt Efsanesi // R.A Salvatore

R.A Salvatore’nin ünlü Drow savaşçısı Drizzt Do’Urden’in yaklaşık 20 yıldır devam eden Drizzt Efsanesi serisi uzun bir aradan sonra tekrardan Türk okuyucusu ile buluştu. Hatırladığım kadarıyla daha önce Ankira, Laika ve Arkabahçe çevirmişti. Seriyi en uzun soluklu devam ettiren sanırım Laika oldu. İthaki ise yeni kapaklarıyla ve tekrar basma kararı aldı. İyi ki de almış diyorum çünkü çok büyük bir Drizzt hayranı olarak her fantastik kurgu okurunun mutlaka okuması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca Drizzt Efsanesi çok önemli bir yol hikayesini anlatmaktadır. Bir karakterin doğumundan ergenliğe ve yetişkinliğine kadar ki süreçte yaşadıklarını anlatan, sdece fantastik kurgunun değil edebiyat dünyasının çok önemli bir serisi olduğuna inanıyorum.

Serideki şu ana kadar yayınlanan kitapları aşağıda belirttim. Her yeni kitap çıktıkça da ekleme yapacağım.

Peki siz bu seri hakkında ne düşünüyorsunuz, okudunuz mu ?

Şu ana kadar serinin 7 kitabı yayınlandı. Her ay 2-3 kitap yayınlama sözü vermişlerdi ama evdeki hesap uymadı sanırım :slight_smile:

İlk kez 2000’lerin başında Ankira Yayınları’ndan okumuştum ve beni acayip etkilemişti. Unutulmuş Diyarlar ile tanışmamız böyle olmuştu. Sonrasında 50-60 civarı Unutulmuş Diyarlar çıktı.

Drizzt ve arkadaşlarının maceralarını okumak çok keyifli bir deneyim. Aklında soru işareti olanların bir an evvel başlamasını tavsiye ederim.

Bende 2013 basımı “Sürgün” ve “Göç” kitapları vardı. Anayurt’ u da bulmak istiyordum. Nadir Kitaptan buldum ama o da 2008 basımı. Mecbur okuyacağım artık. Çok merak ediyorum bu seriyi.

Mutlaka oku hatta Dragonlance serisini de oku :slight_smile:

Doğru zamanı bulunca bir çırpıda başlayıp bitireceğim :slight_smile: Sonra da diğer üçlemelere geçerim artık. uygun zamanı bulup patlatmak lazım :smiley: