Anadolu Korku Öyküleri serisini okudunuz mu?

Anadolu Korku Öyküleri’ni bilmeyen var mı? Bilmiyorsanız çok ayıp valla :stuck_out_tongue: Ülkemizin çok değerli ve yetenekli yazarları bir araya gelmiş ve tam bir koleksiyon değeri olan muhteşem bir öykü derlemesi serisi ortaya çıkmış.

Serisinin ilk iki cildini severek okumuştum ve bir iki isim değişse de aynı çekirdek kadronun olduğu üçüncü cildin çıktığı haberini aldığımda çok sevindim. Üçüncü kitap Yılgayak’ın yazar kadrosunda şu isimler yer almış: Funda Özlem Şeran, Demokan Atasoy, Murat Başekim, Orkide Ünsür, M. Berk Yaltırık, Ali Yeniay, Uğur Batı, Işın Beril Tetik, Galip Dursun, Murat Baykan.

Korku, en önemlisi bizim kültürümüze ait korku öykülerini seviyorsanız ya da merak ediyorsanız almanızı ve okumanızı tavsiye ederim.

İlk iki kitabını okudum ve bence muhteşem öyküler var. Serinin üçüncü kitabı da çıktı hatta aldım ama bir türlü sıra ona gelmedi.

Ülkemizde gereken önemi verilmeyen kitaplardan birisidir bu, hem üzmüştür beni. :pensive:

Yani güzel ama abartıldığı kadar da değil, daha güzel korku hikayeleri okudum. Bu serinin asıl önemi Anadolu Korku temasında yazılmış olmasi. Daha önce duymadığınız Türk korku öykülerini okuyabilirsiniz.